Kalnų fanai

„2 in 1“ arba kalnai ir jūra vienų atostogų metu

2021-04-02

Vieniems geriausios atostogos prie jūros, kitiems kalnuose. Dažnai ir šeimoje diskutuojama, ką pasirinkti. O jei norisi ir jūros, ir kalnų, yra galimybė mėgautis abiem! 
Išskyrėme penkias mums labiausiai patinkančias atostogų vietas Europoje, kur jūra plauna kalnams kojas.  Kalnus rinkome ne pagal aukštį, o pagal džiaugsmą, kurį mums sukėlė buvimas juose.

ĮžangaiNuotraukos iš asmeninio archyvo

1.    Amalfi pakrantė, Italija

Nors šio regiono aukščiausia Faito viršūnė siekia vos 1131 m,  tačiau panoramos čia – užburiančios. Vienas gražiausių takų - Positano miestelyje „Dievų kelias“, kuris veda į dangų,  o jūros žydrumas susilieja su debesų mėliu.  Pabaigos taškas gaivinantis -  Positano paplūdimyje, kur lengvai nuplaunamas nuovargis. 
Ne mažiau viliojančios ir Kaprio salos panoramos. Kapris daug kam asocijuojasi su mase turistų. Tačiau rudenį čia jų ženkliai mažiau, o atsisakius keltuvo į Solaro kalną ir pasikliaujant kojomis, žmonių sutiksite nedaug, gal net pavyks pabūti tik gamta ir savimi.  O ir sunkiai pasiekta labiau džiugina, ar ne? 

 : Positano, KaprisPositano. Nuotraukos iš asmeninio archyvo

2.    Gran Kanarija, Ispanija

Gran Kanarijoje tiek daug „viskas įskaičiuota“ viešbučių, kviečiančių leisti laiką uždaroje teritorijoje, jog žmonėms kartais sunku įsivaizduoti, kad ši sala puikiai tinka ir aktyviems keliautojams. Pietinė pusė – poilsiui, šiaurinė – tyrinėjimui. 
Gran Kanarijoje vyksta prestižinės kalnų bėgimo varžybos „Transgrancanaria“ ir mums pasisekė, jog prieš keletą metų jų dalyvis, vėliau tapęs ir antros vietos laimėtoju, Vaidas Žlabys, vykęs ten joms ruoštis, pasikvietė mus.  Nujudėjome daugiau nei 100 kilometrų ir išsirinkome savo pačius pačiausius taškus.  Ieškantiems gražiausių takų į kalnus nuo jūros, reikia važiuoti į Agaete miestelį, kuriame startavo ir  Transgrancanria varžybos.  Aišku, ir kaip kalnų vėjo gaudytojų atostogos be aukščiausio salos taško - Pico de las Nieves.  Beje, Pietinėje dalyje, šalia jūros yra unikalūs smėlio kalnai – didžiosios Maspalomas kopos. 

Gran KanarijaGran Kanarija. Nuotraukos iš asmeninio archyvo

3.    Žydroji pakrantė, Prancūzija

Nica, Kanai, Monakas – dažnam asocijuojasi su prabangiomis atostogomis, restoranais, pirkiniais, kazino.  Tačiau Žydroji pakrantė gali pasiūlyti kur kas daugiau. Tame tarpe ir kalnus.  Cote d‘Azur Alpėse didžiausią įspūdį paliko kaimeliai, dažniausiai įsikūrę ant kalvos: mene paskendęs Saint Paul do Vence,  Nyčės keliu pasiekiamas Eze. O Gourdon tituluojamas  tarp gražiausių ne tik šioje pakrantėje, bet ir visoje Prancūzijoje. Mougins kaimukas  pamaitins ir akis, ir pilvą. Čia net keletas „mišelininių“ restoranų.
Pavyzdžiui iš pajūrio miestelio St. Raphael galite ir be automobilio kilti į Esterel kalnus.  Čia yra ne tik pėsčiųjų,  bet ir MTB dviračių trasos.  O jei gyvenate kitame Žydrosios pakrantės kurorte, keliauti tarp miestelių patogu traukiniais. 
Beje, jei jau esate Cote d‘Azur, jokiu būdu nepraleiskite Verdon tarpeklio. Galima ne tik pasivaikščioti, bet ir paplaukioti baidarėmis.  Mes tarpeklį apibėgome. Tačiau ar spėsite apeiti per vieną dieną – reikia patiems įsivertinti savo jėgas. Beje Verdon - ir alpinistų pamėgta vieta. O šalia  - dar du dėmesio verti nuostabūs kaimeliai Castellane ir Moustiers-Saintie-Marie. Mes vakarienei pasirinkome pastarąjį. 

Verdon tarpeklisVerdon tarpeklis, Prancūzija. Nuotraukos iš asmeninio archyvo

4.    Maljorka, Ispanija

Kai pirmą kartą keliavom Maljorkoje, buvome šokiruoti britų ir vokiečių jaunimo baubimo ir siautimo. Tačiau jei Magalufo ir Arenalio kurortus iš atostogų plano ištrinsite,  Maljorka puikiai tinka tiek judėtojams, tiek gulėtojams.  Ieškote labai gero paplūdimio ir galimybės lengvai pasiekti kalnus? Rekomenduojame Plaja de Muro paplūdimį.  O mes šįkart gyvenome netoli  Port Andratx,  taip pat labai patogioje vietoje svaigintis kalnais. 
Aukščiausia Tramuntanos kalnų  Maljorkoje viršukalnė – Puig Major 1436 m. Tačiau 1000 metrų ir daugiau siekiančių viršūnių šiaurinėje pusėje, nuo Pollenca iki Andratx – sočiai.  Į pietinę salos dalį verta nuvykti aplankyti sostinę Palmą ir jos katedrą. 

MaljorkaMaljorka. Nuotraukos iš asmeninio archyvo

5.    Juodkalnija

Juodkalnijos plotas – vos šeštadalis Lietuvos. Tokia mažytė, o tokia turtinga –  tokios mintys kyla vienu žvilgsniu apimant ir kalnus, ir jūrą, ir senovinę pilį ar vienuolyną.  
Pusė šalies  išraižyta serpantinais ir siekia daugiau nei 1000 metrų. Aukščiausia Bobotov Kuk viršūnė - 2523 m, o ant Lovčeno kalno ( 1749 m) pastatytas aukščiausias planetoje mauzoliejus.
UNESCO Pasaulio gamtos paveldo sąraše esantį Žaliąjį Taros kanjoną  bei Kotoro įlanką įtraukiame prie „būtina aplankyti“ sąrašo. Kotoras  žavi savo istorija, architektūra, o aktyviausius kviečiame daugiau nei tūkstančiu laiptelių pakilti į Šv. Jono griuvėsius ir pažvelgti į Kotorą maždaug iš 370 m. aukščio. 
Beje, nuo čia - vienas gražiausių Kroatijos miestų Dubrovnikas vos už 90 kilometrų. Kur nuo kalno galima grožėtis raudonų stogų taku iki jūros. 

JuodkalnijaJuodkalnija. Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Čia paminėjome tik dalelę vietų, kuriose kalnai žiūri į jūrą. Neabejotinai šia tema dar rašysime ir sugrįšime su didesniu jūros ir kalno draugystę menančių vietų sąrašu. 
 

Užklausti