Kalnų fanai

7 priežastys, kodėl verta aplankyti Madeirą aktyviems keliautojams

2021-01-14

Kiekvienas turime tokių vietų, į kurias norime sugrįžti. Mums tokia - Madeira. Ir kas kartą sugrįžus - ji kitokia. Leidžia paskęsti debesyse arba panardina į rūką. Išprausia lietuje arba po kriokliu. Bet kaskart spalvota. Nustebinanti. Pripildanti: odą drėgmės, skrandį - nesuskaičiuojamu kiekiu espresso su pyragėliu, o širdį - pažinimo džiaugsmo, energijos ir pozityvo.

Dalinamės 7 priežastimis, kodėl verta aplankyti Madeirą

1. Levados

Šis žodis iki pirmojo apsilankymo Madeiroje mums buvo nežinomas. Tačiau Madeiroje neįmanoma jo nesužinoti. Levadų čia – net pora šimtų. Labiausiai patikusi – 25 krioklių levada, kuri žavi neįprastai vešlia augmenija ir iš kalnų krentančiais aukštais kriokliais, kartais išprausiančiais turistus tiesiai ant tako! Tačiau ši levada viena gražiausių ir kitiems, todėl sezono metu galimi „kamščiai“.

Levada Ignas Vaičiulis
Levados/ Igno Vaičiulio nuotr.

Einant į levadas rekomenduoju pasidomėti ne tik jos populiarumu, bet ir sudėtingumu, nes kai kurios tinka ir lengvam, atpalaiduojančiam pasivaikščiojimui, kitos reikalauja fizinio pasiruošimo ar bent nuotykių ieškotojo sielos. Pavyzdžiui, gana trumpą, tik aštuonių kilometrų ilgio levadą „Faja do Rodrigos“ pabaigoje vainikuoja vieno kilometro ilgio tunelis, kurį įveikti reikia galvos žibinto ir neslidžių batų.

Tunelis Levadoje
Tuneliai levadoje/ Igno Vaičiulio nuotr.

2. Sostinė – Funšalis

Kas gali būti gražiau už miestą ant vandenyno kranto kai kitoj pusėj namukai „lipa“ į kalną. Pamenu, kai pirmą kartą atskridus vėlai vakare susižavėjau tūkstančiais švieselių nusagstytu kalnu. Ir kaskart sugrįžus pakylu į kalną pasigrožėti iš viršaus tiek dienos , tiek vakariniu šviečiančio miesto vaizdu.

Funšalis turi viską, ko reikia miestui : promenadą palei vandenyną, kalną ir funikulierių į jį, išpuoselėtą senamiestį, bene tvarkingiausią pasaulyje turgų, pilį, barus ir restoranus, skirtingo lygio viešbučius, skanią kavą ir milžiniškas porcijas ledų. Ką praleidau?

Jei planuojate kelionę į Madeirą pirmą kartą - apsistokite Funšalyje - neapsiriksite. Negana to - čia ir oras šilčiausias. O pietinėje ir šiaurinėje dalyje temperatūra gali skirtis ir keliais rūbų sluoksniais : nuo marškinėlių iki striukės.

Funšalis/ Igno Vaičiulio nuotr
Funšalis/ Igno Vaičiulio nuotr.

3. Pasivaikščiojimas debesyse

Ko gero įspūdingiausias salos takas veda tarp aukščiausių viršukalnių Pico do Arieiro ( 1818 m) ir Pico Ruivo (1862m). Nors kalnai ir neaukšti, tačiau sužavi aštriomis briaunomis, ryškiomis spalvomis ir į visas puses atsiveriančiais vaizdais į slėniuose įsikūrusius miestelius bei vandenyną. Čia kaskart ištinka jausmas, kad kalnų takai veda į dangų ir mes vaikštome debesimis.

Takas tarp Pico do Areiro ir Pico Ruivo/ Igno Vaičiulio nuotr
 Takas tarp Pico do Areiro ir Pico Ruivo/ Igno Vaičiulio nuotr.
Pasivaikščiojimas debesyse
Pasivaikščiojimas debesyse/ Igno Vaičiulio nuotr.

4.Tuneliai

Ar žinote kodėl Madeira kartais pravardžiuojama „Šveicarišku sūriu?“. Taip, dėl skersai išilgai kertančių ilgų ir trumpų, plačių ir siaurų, apšviestų ir tamsių tunelių. Anksčiau nuvykti nuo Funšalio iki Porto Moniz trukdavo 8 valandas. Dabar – valandą. Salos kompaktiškumas ir jame išvystyta kelių, tiltų, viadukų infrastruktūra – leidžia keliauti iš bet kurio salos galo greitai ir patogiai. Viskas dėl turistų 😊

5. Iškyšuliai

Vienas žinomiausių ir įspūdingiausių - Sao Lourenco iškyšulys – ryčiausias salos taškas. Vandenyno bangų skalaujamos spalvotos stačios uolos ir vingiuota kranto linija vilioja turistus iš viso pasaulio.

Sao Lourenco iškyšulys
Sao Lourenco iškyšulys/ Igno Vaičiulio nuotr.

Mažiau lankomas, tačiau ne mažiau kerintis - Sao Jorge pakrantės takas. Dalis tako - medinis lieptelis pritvirtintas prie uolos, o pro lentelių tarpus matosi apačioje į krantą besiritančios Atlanto bangos. Drąsiems.

Sao Jorge iškyšulys
Sao Jorge iškyšulys/ Igno Vaičiulio nuotr.

6. Funšalio oro uostas, kuris pastatytas ant vandenyno kranto.

Jei taip būtų pasakyta apie viešbutį, galėtume įsivaizduoti romantiškiausias atostogas. Tačiau su oro uostu yra kiek kitaip. Oro uosto inžineriniai sprendimai net apdovanoti, tačiau iki šiol čia leistis gali tik labai patyrę pilotai. Nusileidimo takas sukonstruotas taip, kad galima leistis tik iš vienos pusės ir esant nepalankiam vėjui tenka keisti planus. Ir mes kartą išgyvenome jausmą, kad piloto kaktą muša prakaitas, o ir mūsų kūnuose adrenalino kiekis didėja. Po geros valandos ratų sukimo nusileidome į šalia esančią Porto Santo salą. Lukterėjome. Mes išleidome adrenaliną iš kūnų, lėktuvas prisileido kuro ir laimingi atvykome į Madeirą.

Madeira-airport
Funšalio oro uostas

7. Natūralūs baseinai.

Maudynės natūraliuose Porto Moniz natūraliuose lavos baseinuose - išskirtinė pramoga. Nors sezono pradžioj ir pabaigoj gali būti šaltoka, tačiau po fizinio krūvio šaltas vanduo dar geriau nuovargį nuplauna 😊.

Žinoma, yra daug daugiau priežasčių, kodėl verta aplankyti Madeirą: geros kainos, draugiški žmonės, portugališki šokiai ir muzika, ramūs niekieno šunys, Ronaldo muziejus, švarus oras.. Kiekvienas išskirs sau svarbiausias. Madeira - puiki kryptis ieškantiems aktyvių atostogų.

P.S. Yra ir dar viena rimta priežastis - tai  tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus jau nuo kovo 16 d. Daugiau informacijos apie keliones į Madeirą ir  saugumo reikalavimus dėl Covid-19 rasite www.kelioniufejos.lt  

Užklausti