Kalnų fanai

Žinios iš kalnų: Alpių šalys skelbia, kad turistų dar nelaukia

2021-02-17

Žinios iš Europos kalnų yra nelinksmos. Dėl Covid-19 apribojimų mums yra nepasiekiami didžioji dalis Europos kalnų kurortų. Kryptys, kuriomis galima vykti slidinėti lieka Švedija, Bulgarija. Be to, po karantino atsidarė Lenkijos ir Ukrainos slidinėjimo kurortai.
Bet prieš planuodami turėkite omenyje, kad Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) šiuo metu rekomenduoja  susilaikyti nuo kelionių praktiškai į visas šalis.  Taip pat reikia turėti omenyje, kad grįžus reikės saviizoliuotis t.y. užsidaryti namie, ar viešbutyje.
Nuo šiol visi keliautojai, atvykstantys į Lietuvą iš užsienio, privalo turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, atliktą 48 val. iki atvykimo, arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą bei izoliuotis 10 dienų su galimybe susitrumpinti izoliaciją  iki 7 dienų, gavus neigiamą testo atsakymą.
Apribojimai įvesti praktiškai visur. Kokie jie ir kaip keičiasi? Apžvelgiame čia.

ŠVEDIJA
Slidinėjimo kurortai atidaryti.
Apribojimai keliautojams iš Lietuvos: atvykstant reikia turėti neigiama koronaviruso testo atsakymą (-48 val.).

BULGARIJA
Slidinėjimo kurortai atidaryti.
Apribojimai keliautojams iš Lietuvos: atvykstant reikia turėti neigiama koronaviruso testo atsakymą (-72 val.).

UKRAINA
Slidinėjimo kurortai atidaryti. Populiariame Bukovelio kurorte pilna slidininkų.
Apribojimai keliautojams iš Lietuvos: Atvykstant reikia turėti neigiama koronaviruso testo atsakymą (-48 val.) ir draudimą, kuris padengtų su COVID-19 susijusias išlaidas, jei to prireiktų.

LENKIJA
Slidinėjimo kurortai nuo vasario 12 d. yra atidaryti.
Apribojimai keliautojams iš Lietuvos: atvykstantiems lėktuvu, ar autobusu taikoma 10 dienų saviizoliacija. Vykstantiems nuosavu automobiliu saviizoliuotis nereikia. Tranzitu kirsti šalį taip pat galima.

ŠVEICARIJA
Slidinėjimo kurortai atidaryti. 
Apribojimai keliautojams iš Lietuvos: atvykstant lėktuvu reikia turėti neigiama koronaviruso testo atsakymą (-72 val.), taip pat atvykstantiems privaloma 10 dienų saviizoliacija. 

AUSTRIJA
Slidinėjimo kurortai atidaryti tik vietiniams. Bet ir tai ne visi. Tirolyje slidinėjimo pasus parduoda tik pateikus neigiamą COVID-19 testo atsakymą. Dėl to užsidaryti nusprendė Solden’o kurortas.  Pratęstas viešbučių uždarymas – jie turistams liks uždaryti bent iki Velykų (jos šiemet bus balandžio 4 d.).
Apribojimai keliautojams iš Lietuvos: atvykstantys turi turėti neigiamą koronaviruso testo atsakymą bei privalo 10 dienų izoliuotis. Izoliacija gali būti užbaigta, jei po penkių dienų COVID-19 testo atsakymas bus neigiamas.

ITALIJA
Italijoje žadėtas kurortų atidarymas vasario 14 d. neįvyko. Leidimas atšauktas likus keletui valandų. Kai kurie kurortai jau buvo pardavę slidinėjimo pasus ir apgyvendinimą, bet buvo priversti pinigus grąžinti. Vyriausybė paskelbė,kad slidinėjimo kurortai atsidarys ne anksčiau kaip kovo 5 d.
Apribojimai keliautojams iš Lietuvos: atvykstant reikia turėti neigiama koronaviruso testo atsakymą (-48 val.) privalu pateikti atvykimo deklaraciją bei galioja Italijos teritorijos skirstymo į tris zonas (raudoną, oranžinę ir geltoną) tvarka.

PRANCŪZIJA
Prancūzijos slidinėjimo kurortų viešbučiai atidaryti, bet keltuvai lieka uždaryti. Mažiausiai iki kovo 1 d., skelbia Vyriausybė. Tiek vietiniams, tiek turistams. 
Apribojimai keliautojams iš Lietuvos: atvykstant reikia turėti neigiama koronaviruso testo atsakymą (-72 val.), privalu pateikti atvykimo deklaraciją.

VOKIETIJA
Šalyje griežtas karantinas, todėl neverta tikėtis, kad bus galima slidinėti bent iki kovo mėnesio.
Apribojimai keliautojams iš Lietuvos: atvykstantys turi turėti neigiamą koronaviruso testą bei karantinuotis 10 dienų (karantinas gali būti sutrumpintas po 5 dienų gavus neigiamą testo atsakymą). Su COVID-19 susijusios prevencinės priemonės skiriasi tarp Vokietijos federalinių žemių, todėl URM primygtinai rekomenduoja stebėti konkrečios federalinės žemės atsakingų tarnybų sprendimus ir informacijos teirautis konkrečiose institucijose.

NORVEGIJA
Slidinėjimo kurortai atidaryti, bet užsienio turistams į juos patekti nėra galimybių. Nuo sausio 29 d. Norvegija uždarė sienas. Į šalį įleidžiami tik Norvegijos piliečiai, ar asmenys gyvenantys Norvegijoje. 

SUOMIJA
Slidinėjimo kurortai atidaryti.
Apribojimai keliautojams iš Lietuvos: atvykstantys pasieniečiams turi pagrįsti atvykimo į Suomiją būtinybę. Laisvalaikio kelionėms ši šalis yra uždara.

SLOVAKIJA
Slidinėjimo kurortai uždaryti. Slovakijoje įvestas karantinas ir galioja judėjimo apribojimai.
Apribojimai keliautojams iš Lietuvos: atvykstantys turi privalomai karantinuotis 14 dienų (karantinas gali būti sutrumpintas po 8 dienų gavus neigiamą testo atsakymą).

SAKARTVELAS
Slidinėjimo kurortai uždaryti mažiausiai iki kovo 1 d.
Apribojimai keliautojams iš Lietuvos: atvykstant reikia turėti neigiamą COVID-19 testą. 

ANDORA
Kurortai užsieniečiams uždaryti. 
Apribojimai keliautojams iš Lietuvos: Atvykstantiems iš Lietuvos reikia turėti neigiamą COVID-19 testą. 

ISPANIJA
Slidinėti šioje šalyje galima tik vietiniams.
Apribojimai keliautojams iš Lietuvos: Atvykstantiems iš Lietuvos reikia turėti neigiamą COVID-19 testą.

Kalnų slidinėjimas yra viena labiausiai nuo COVID-19 epidemijos nukentėjusių veiklų. Koronavirusas nutraukė praėjusį slidinėjimo sezoną ir neleidžia prasidėti naujajam sezonui. Ir nors pats kalnų slidinėjimas yra pakankamai saugi veikla, bet susirūpinimą kelia slidininkų būriavimasis oro uostuose, kurortuose ir prie keltuvų į trasas.
Visi prismename kaip 2020 metų pavasarį kalnų slidininkai buvo kaltinami, kad išvežiojo virusą iš kurortų po visą pasaulį. Todėl dabar į šį poilsio būdą žvelgiama per padidinamąjį stiklą. Be to, šiemetinės kelionės turės dar vieną ypatumą - primygtinai rekomenduojame išsiruošus slidinėti įsitikinti, kad jūsų draudimas padengs ir galimas išlaidas, jei kelionėje susirgtumėte koronavirusu. Taip pat yra šalių į kurias vykstant reikia iš anksto užpildyti atvykimo deklaracijas.
Nėra nė kalbos apie įprastą kelionių planavimą.

Užklausti