Kalnų fanai

Dėl pandemijos apribojimų fiksuota daugiau mirčių kalnuose

2021-06-21

Nors praėjusią žiemą daugelis kalnų slidinėjimo kurortų neveikė, bet statistika rodo, kad sniego lavinos praėjusią žiemą vien Prancūzijoje nusinešė kone dvigubai daugiau žmonių gyvybių. Portalas planetski.eu skelbia, kad Prancūzijoje žuvo 39 žmonės. Tai daug daugiau nei ankstesniais metais ir beveik dvigubai viršija pastarųjų 50 metų vidurkį. Anksčiau sniego lavinos per metus nusinešdavo apie 20 gyvybių.

Šveicarijoje žuvusiųjų skaičius praėjusią žiemą išaugo 50 procentų.  Liūdna statistika pateikiama Šveicarijos sniego ir lavinų tyrimų instituto (SLF) ataskaitoje - nuo 2020 m. spalio 1 d. iki 2021 m. kovo 30 d. Ji rodo, kad per lavinas žuvo mažiausiai 27 žmonės. Vieną kartą fiksuotas nelaimingas įvykis, kai žuvo du kalnų slidininkai, visais kitais atvejais Šveicarijoje žūdavo pavieniai kalnų slidininkai.

Ekspertai teigia, kad tragiškus įvykius netiesiogiai lėmė „Covid-19“ apribojimai. Mat uždarius slidininkų keltuvus Prancūzijoje, buvo imtasi palyginti nedaug atsargumo priemonių, kad būtų išvengta lavinų ir slidinėjimo zonos bei šlaitai būtų saugūs. Tačiau dėl šios žiemos ir pavasario oro Alpėse sniego danga nestabili didelę sezono dalį. Tai tęsėsi ir gegužę, kai Prancūzijoje irgi fiksuota mirtinų sniego lavinų.

Daug žmonių nepaisė atsargumo ir leidosi ieškoti slidinėjimo nuotykių ne trasoje, o taip vadinamuose „off-piste“. Pažymėtina, kad dažniausiai aukos buvo patyrę slidininkai (pradedantieji slidinėti dažniau naudojasi pažymėtais maršrutais). Tarp žuvusių – kalnų gidai, gelbėtojai ar patyrę kalnų gyventojai.

Čia rasite visą Nacionalinės sniego ir lavinų tyrimų asociacijos (ANENA) statistiką:

https://www.anena.org/11077-bilan-des-accidents-d-avalanche-2020-2021.htm

Nuotrauka iš "Kalnų fanai" archyvoNuotrauka iš "Kalnų fanai" archyvo

Užklausti