Kalnų fanai

Didžiausi slidinėjimo regionai, įkvepiantys atradimams

2020-11-19

Mėgstate klajoti po kalnus ir vis išbandyti naujas trasas? Tikimės, jog mūsų apžvelgiami didžiausi slidinėjimo regionai įkvėps naujiems atradimams.

Prancūzija paruošusi daugiausiai kilometrų jūsų nuotykiams: net keturi regionai turi daugiau nei po 400 km tarpusavyje sujungtų trasų.

Pirmose vietose rikiuojasi Les Portes Du Soleil ir 3 Valleys, žinomas ir lietuvišku pavadinimu - Trys Slėniai. Šveicarijos ir Prancūzijos kurortus jungiantis Les Portes Du Soleil apima 650 km trasų, o 3 Valleys - 600 km trasų. Beje, 3 Valleys turi ir aukščiausią Europoje slidinėjimo kurortą – Val Thorens. Kai tavo miegamasis 2300 metrų aukštyje, pirmą dieną gali suktis galva nuo deguonies trūkumo, bet antrąją ji jau sukasi tik nuo trasų gausybės ( na gal dar nuo kalnuose vykstančių vakarėlių😊).

val_thronese

Copyright

Toliau- Šveicarijos didžiausias slidinėjimo regionas 4 Valleys su 410 kilometrų trasų, iš kurių net 75 % juodos ir raudonos. Tačiau tokio dydžio kalne yra ką veikti visiems: ir pradedantieji gali susukti šimtuką mėlynų kilometrų. O dar įvertinant, kad slidinėjama 1250 – 3330 m aukštyje, galima įsitraukti šį regoną ir į pavasario atostogų sąrašą.

Didžiausia slidinėjimo zona Italijoje – Via Lattea ( „Milky way“), jungianti 400 km. Tiesa jai priklausantis Montgenevre kurortas yra Prancūzijoje ir išsiskiria iš kitų -Spa paslaugas teikiančių viešbučių ir apartamentų pasiūla ( nuoroda į snowtrex turi būti ). Regionas didžiausias, tačiau ar geriausias? Po modernių austriškų keltuvų ir Pietų Tirolio viešbučių kokybės standarto, gali pasirodyti, kad čia laikas sustojo. Dauguma keltuvų lėti ir seni, viešbučiai „užmigę“ po Olimpinių žaidynių. Rodos, nėra ir žmonių. Bet tai tikriausiai ir yra pats didžiausias šio regiono privalumas. Čiuoži ir suabejoji, ar ši trasa tikrai atidaryta? O taupančius dar vilioja ir tai, kad ski pasų kainos lyginant su kitais šio sąrašo regionais - čia mažiausios.

via_latea

Turite įdomios patirties slidinėjant Via Lattea? Pasidalinkite labas@kalnufanai.lt

Kalbant apie Italijos didžiausius regionus, tikriausiai pagalvojote ir apie Sella Ronda žiedą? Jei skaičiuojame oficialius kilometrus – Sella Rondą sudaro vos keliasdešimt kilometrų. Ir išvis – nėra tokio slidinėjimo regiono!Tačiau neoficialiai galim priskaičiuoti daugiau nei 400 km trasų: juk čiuožiant ratu patenki į Val di Fassą, Val Gardeną, Alta Badia, Arrabą regionus. Kad ir kiek beieškočiau, neradau oficialiai suskaičiuotos ir paskelbtos informacijos, kiek kilometrų taip galima nukeliauti trasomis. Ir kodėl tokios informacijos nėra? Spėju, kad italams tiesiog labiau patinka “Dolomiti Superski” (kurio dalis yra visi šie išvardinti regionai) skaičiai: juk net 1200 kilometrų trasų! Žinoma, tos 1200 km trasų – nesujungtos, o Dolomiti Superski priklausančius 12 regionų jungia tik bendras ski pasas. Apie ski paso galimybes plačiau skaitykite “2750 kilometrų trasų su vienu ski pasu!” blogo įraše.

Tad jei domina oficialūs skaičiai, šią pastraipą apie Sella Ronda žiedu sujungtus šimtus kilometrus išsitrinkite. Bet jei kalbame apie nuotykius kalne – tiesiog pasižymėkite šį regioną prie „verta aplankyti“.

Didžiausių regionų sąrašą pildome Šveicarijos ir Italijos pasienyje išsidėsčiusia „Matterhorn ski paradise“ slidinėjimo zona, o Zermatt ir Cervinia – žinomiausi regiono kurortai. 360 kilometrų trasų, kurios kyla beveik iki 4000 m aukčio, slidinėjimas ištisus metus, ilgiausia - 21 kilometro trasa su daugiau nei 2000 metrų vertikaliu nusileidimu ir akis nuolat džiuginantis vaizdas į Matterhorn‘ą – visa tai prisideda ir prie „Geriausio Pasaulyje kurorto“ vardo tenkančių apdovanojimų. Ir tikriausiai neperdėsiu sakydama, kad prabangusis Zermatt‘as tarsi žiemos sporto „Creme de la creme“.

zermatt_unsplash

Austrija neturi tokių didelių slidinėjimo zonų, tačiau infrastruktūros kokybė pritraukia slidininkus ir snieglentininkus iš viso pasaulio. Vienas iš pavyzdžių - 305 kilometrus trasų jungiantis Arlbergo regionas.

Čia esu girdėjus kalbant arabų, hebrajų ir kitomis, man nepažintomis kalbomis. O garsųjį St. Anton am Arlberg kurortą net drįsčiau pavadinti „Austrijos Londonu“ – visada gyvas, kur susitinka labai skirtingų kultūrų žmonės ir visi randa, ką veikti. Beje, visai kitokį įspūdį kuria to paties regiono Warth- Schrocken  kurortai: čia ramu, mažai žmonių, o trasos nesudėtingos.

Apreski malonumai, modernūs keltuvai, geri viešbučiai ir restoranai nėra pagrindinė priežastis, dėl kurios į Arlbergo regioną traukia nuotykių ieškotojai. Labiausiai juos vilioja net 200 kilometrų “powderio”! Patikėkit, patarlė „Nemesk kelio dėl takelio“ šiame bekelės rojuje netinkama.

Keliaukime į dar vieną “Freerider’ių Meką“ - Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn.

“Easy up – Wild down”! Net 70 modernių keltuvų padeda pakilti į bet kurį freeride‘o spot‘ą. Ypatingas dėmesys saugumui, sukurta “LO.LA” programa, freeride parkai, skirtingų lygių bekelės maršrutai, ir jame vykstantys tokie renginiai kaip „Freeride World Tour“ -įrodo, kad „Mekos“ vardas duotas ne veltui.

Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn mėgstamas ne tik freerider‘ių. 270 km sujungtų įvairių lygių trasų ir daugybė žiedinių maršrutų leidžia pradėti slidinėti nuo namų. O kam nepatinka „ski in-ski out“? Iš 270 net 140 kilometrų – mėlynos trasos, daugybė mokyklėlių ir net keletas mūsų vaikų mylimiausių „fun slope‘ų“ - Štai kodėl ir šeimos šį regioną taip dažnai renkasi savo atostogoms.

Su 288 km trasų - antras pagal dydį Austrijoje SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental įvairiuose rinkimuose jau ne kartą pripažintas kaip vienas geriausių ir moderniausių Pasaulyje. Rogučių trasos, vaikų parkai, ALPENIGLU® kaimas- kuria papildomas emocijas šeimoms, o ieškantys daugiau nuotykių kviečiami į didžiausią šalyje naktinio slidinėjimo zoną arba išbandyti naująjį 111 kilometrų ilgio “Skiwelt tour”. Ar įveiktumėte visa trasą per vieną dieną?

Daugiau apie kurortus ir regionus skaitykite mūsų skiltyje „Kurortai“.

Užklausti