Kalnų fanai

Kalnų slidinėjimas su šeima – puikus pasirinkimas

2020-11-30

Kalnų slidinėjimas – visam gyvenimui.

Kai kurios  šeimos nedrįsta planuotis atostogų kalnuose, nes juk žymiai paprasčiau leisti laiką kur nors prie šiltos jūros, mėgaujantis saule. Nesiginčijame, kad tai puikus laiko praleidimo būdas. Bet jei norite, kad jūsų vaikai būtų aktyvūs – rinkitės kalnus! Aišku, kad kelionės į kalnus atrodo žymiai sudėtingiau. Apranga, įranga kelia daug rūpesčių. Be to – šalta, vėjuota. Ir turbūt pavojinga? Tokie klausimai kyla neslidinėjantiems. Ir šie klausimai – logiški. Bet atsakymų į juos raginame ieškoti… kalnuose! Ir štai kodėl:

Išmokus slidinėti, šis įprotis ir poreikis dažniausiai lieka iki gyvenimo pabaigos. Kalnų kelionių metu šeimos būna kartu visą savaitę. Tai puiki proga dar geriau pažinti vienas kitą, išmokti kartu spręsti problemas, kartu džiaugtis, palaikyti vienas kitą. Kalnuose išmokstama bendrauti ir susidraugauti su kitais žmonėmis, kelti sau tikslus, planuoti maršrutus ir didžiuotis juos įveikus. Ir labai tikėtina, kad užaugę vaikai į kalnus keliaus jau su jūsų anūkais.

Vaikai atranda neįprastas vietas

Lietuva yra lygumų kraštas. Keliaudami į kalnus vaikai atsidurs neįprastoje jiems vietoje. Jiems tikrai turėtų patikti snieguotos kalnų viršūnės. Žvelgiant į kalnų virtines jie galės labiau įsivaizduoti kokia didelė, nepakartojama ir nuostabi yra mūsų planeta.

mano_vaikai_sniege


Vaikai mokosi kruopščiai ruoštis kelionei

Viskas prasideda nuo daiktų susirinkimo. Jei keliautumėte prie šiltos jūros, tai pamiršus rankšluostį, ar glaudes didelių problemų nekiltų. Nusipirktumėte naujas.  Kalnų įranga ir apranga slidinėjimo kurortuose yra brangi. Todėl viską reikia krupščiai susipakuoti dar namie. Pradedant kojinėmis, apatiniais rūbais, baigiant slidinėjimo kelnėmis, striukėmis bei slidinėjimo akiniais. Svarbu vaikus įtraukti į ruošimosi procesą - tai irgi dalis kelionės.

Vaikai kalnuose  išmoksta aiškiai pasakyti kaip jie jaučiasi

Kalnuose savijauta yra labai svarbi. Ir vaikams čia būna puiki proga išmokti garsiai pasakyti kaip jie jaučiasi. „Man šalta... Man karšta... Aš jau pavargau, noriu poilsio... Noriu valgyti“. Juk sprendimus galima rasti greitai – sustoti pailsėti, atsigerti arbatos, užkąsti. Arba nusirengti, jei per šilta, ar apsirengti, jei šalta.

Vaikai suranda naujų draugų

Slidinėjimo mokyklose, kalnų trasose, ar miesteliuose galima surasti bendraamžių iš įvairiausių pasaulio šalių. Vaikai ir paaugliai drąsiai gali susikalbėti anglų kaba. Taip mokosi bendravimo ir užsienio kalbų.

Vaikai išmoksta taisyklių ir mandagumo

Kalnų trasose taisyklės ir jų paisymas yra privalomi. Laikysiesi taisyklių – būsi saugus. Vaikai sužino kaip elgtis trasoje, kaip praleisti čiuožiančius priešais, ar iš dešinės pusės. Taisyklės padeda vaikams tapti disciplinuotais. Klausytis instruktoriaus, nevaikščioti su slidinėjimo batais viešbučių fojė ir panašiai. Taip pat išmokstama kaip gerai kalnuose veikia šypsena ir mandagūs žodžiai aplinkiniams. Juk kalnuose retai kas skuba, visi dažniausiai būna malonūs ir besišypsantys.

Vaikai didžiuosis savo pasiekimais

Po smagios slidinėjimo kelionės vaikams tikrai bus smagu pasidalinti įspūdžiais su savo draugais, ar mokytojais. O slidinėjimo kelionės fotografijos ir nuostabūs vaizdai jose bus nuolat peržiūrimos ir aptariamos su draugais. Juk nusifotografuoti prie jūros – yra viena. O smagiai čiuožiant nuo kalno – visai kas kita!

Vaikai grūdinsis bei stiprės fiziškai

Kalnų slidinėjimas – fizinis sportas. Po savaitės praleistos kalnuose vaikai tikrai grįš sutvirtėję. Taip pat besikeičiantis kalnų oras (saulė, sniegas, vėjas) juos užgrūdins. Reikia paminėti, kad kalnuose oras yra švarus ir tyras. Miegas čia gilesnis, o jėgos atgaunamos žymiai geriau. Kalnuose vaikai užminga greičiau!

Puikios emocijos!

Vaikai ne tik išmoks įveikti baimes slidinėjimo mokyklėlėse. Leisdamiesi nuo kalno jie pajus adrenaliną, pasitikėjimą savo jėgomis. Po savaitės kalnuose jie sužinos kaip greitai galima tobulinti savo čiuožimo techniką. Tam tik reikia klausytis instruktoriaus patarimų ir paisyti slidinėjimo taisyklių.

Tai tik keletas priežasčių. Kiekvienas surastume jų dar daugiau ir įvairesnių. Telieka ryžtis iššūkiams, nuotykiams ir smagiam laikui kalnuose. Galbūt ateityje kalnų slidinėjimo kelionė taps jūsų šeimos aistra ir gyvenimo būdu.

Užklausti