Kalnų fanai

Lietuvių slidininkams užsidaro ir Šveicarija

2020-12-05

Šveicarijos kalnų slidinėjimo kurortai irgi tolsta nuo lietuvių. Šveicarija penktadienį atnaujino šalių, kuriose yra didelė koronaviruso infekcijos rizika, sąrašą. Jame yra ir Lietuva. Atvykusieji iš sąraše esančių šalių nuo gruodžio 14 d. turės dešimt dienų Šveicarijoje praleisti karantine. 
Tačiau net ir po karantino slidinėti Šveicarijoje greičiausiai nepavyks. Nebent esate slidinėjimo instruktorius ir dirbate šioje šalyje. Šveicarija nusprendė, kad šios šalies slidinėjimo trasos liks atidarytos, tačiau tik vietiniams gyventojams. „Slidinėjimo zonos turi būti atvertos vidaus turizmui", - skelbia Vyriausybė. Tačiau prieš Kalėdų ir Naujųjų šventes (nuo gruodžio 22 d.) kalnų kurortai dar turės gauti Šveicarijos kantonų vyriausybių leidimus dirbti.
Kartu Šveicarija paskelbė griežtesnes priemones pandemijos plitimui kontroliuoti. „Epidemiologinė padėtis Šveicarijoje išlieka itin rimta“, - pareiškė vyriausybė penktadienį po susitikimo, kuriame aptarė pandemiją ir slidinėjimo kurortų problemą.
Praėjusį ketvirtadienį Šveicarijoje fiksuota 4382 koronaviruso atvejai (šalyje yra daugiau nei 8,5 mln. gyventojų). Palyginimui, Lietuvoje šeštadienį fiksuoti 2800 atvejų (2,8 mln. gyventojų).
Šveicarijos sprendimui leisti slidinėti tik šalies gyventojams įtakos turi kaimyninių šalių spaudimas, kad ši uždarytų savo slidinėjimo kurortus. Prancūzija ir Austrija nori užkirsti kelią savo piliečiams slidinėti Šveicarijoje, nustatydamos privalomus karantinus. 
Šveicarijos sveikatos apsaugos ministras A.Berset‘as teigė, kad sprendimas palikti Šveicarijos kurortus atvirus skirtas būtent Šveicarijoje gyvenantiems žmonėms. „Mes nenorime, kad žmonės atvyktų iš aplinkinių šalių, kurios yra uždarytos... Būtina sąlyga, kad epidemiologinė situacija tai leistų ir kad ligoninės ir testavimo vietos turėtų pakankamai pajėgumų.“
Tuo pat metu Vyriausybė bent jau kol kas neribos kalnų kurortų lankytojų skaičiaus. Bet bus ribojamas žmonių skaičius uždarame transporte – keltuvuose bei traukiniuose. Jie galės būti užpildyti ne daugiau kaip dviem trečdaliais.
Šveicarijos slidinėjimo kurortai su palengvėjimu reagavo į šiuos Vyriausybės sprendimus. Tačiau teigia, kad užsienio turistų neįleidimas bus didžiulis smūgis, jo nekompensuos net ir išaugsiantis vietinis turizmas.
 

Užklausti