Kalnų fanai

Vis mažiau šventinių vilčių kalnų slidininkams

2020-12-03

Dramatiškai mažėja galimybių sutikti Kalėdas ir Naujuosius metus kalnų kurortuose. Austrija vakar paskelbė, kad dabar veikiantys ribojimai turizmui pratęsiami mažiausiai iki sausio 7 d. Slidinėjimo kurortai, keltuvai, restoranai yra uždaryti dar nuo lapkričio 3 d. Slidinėti gali tik profesionalios slidinėjimo komandos. Iki sausio 7 d. viešbučiai gales priimti tik keliaujančius verslo reikalais.
Tiesa, Austrijoje nuo gruodžio 24 d. keltuvai gali būti atidaryti. Bet tik vienos dienos slidinėjimui. Tad greičiausiai slidinėti galės tik Austrijos gyventojai.
Atvykstantiems į Austriją iš šalių iš šalių, kuriose koronaviruso atvejų yra daugiau nei 100-tas/100 000-čių gyventojų, bus taikomas 10-ties dienų karantinas.
Prancūzija, Italija ir Vokietija, per Kalėdas uždaro slidininkų keltuvus, kad sustabdytų „Covid-19“ plitimą.

Prancūzija gaudys į Šveicariją vykstančius slidininkus

Bet vis dar galima slidinėti ne Europos Sąjungos valstybėje – Šveicarijoje. Tačiau šios šalies Vyriausybė penktadienį spręs, ar taikyti naujus ribojimus. Šveicarijos kaimynai nepatenkinti. Štai Prancūzijos premjeras J.Castex sako, kad pasienio pareigūnai pradės stabdyti prancūzus, vykstančius slidinėti į Šveicariją. O grįžusiems į Prancūziją iš Šveicarijos – bus privalomas karantinas.

snowflake


Kitos ES šalys artimiausioms savaitėms pateiks savo „Covid“ planus, bet jie nedžiugina:

Prancūzija – slidinėjimo kurortai uždaryti iki sausio 20 d. Tačiau Vyriausybės vadovas sako, kad artimiausiomis savaitėmis siekiama užkirsti kelią lankytojų antplūdžiui per šventinį sezoną.

Vokietija – jau prisijungė prie Prancūzijos, ragindama uždrausti atostogas slidinėjimo turizmui

Italija – siekia apriboti keliones tarp regionų ir tarp savivaldybių per Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpį. Praėjusią savaitę Italijos premjeras G.Conte sakė: "Neįmanoma leisti atostogų ant sniego, mes to negalime sau leisti".
Beje, Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad didžiausia problema yra ne slidinėjimas kalnuose. Didžiausia grėsmė plisti virusui yra kelionių į slidinėjimo trasas metu ir grįžtant iš jų.

Užklausti