Kalnų fanai

Ar slidinėjimas gali būti pigus? Kur ir kaip sutaupyti?

2020-12-28

Slidinėjimas – gana brangus malonumas ( čia galima dėti tašką, šauktuką, ar abejonę keliantį klaustuką). Daugybė sudedamųjų: kelionė, apgyvendinimas ir maitinimas, įranga ir apranga, keltuvai, ski pasai, pamokos – nuo visų jų bendros dėlionės priklauso ar jūsų atostogos bus pigios, brangios ar prabangios.

Tikriausiai čiuožiantys ne vienerius metus, jau atradę savų būdų, kaip sutaupyti, tačiau naujokams dar daug kas nežinoma. Pateikiame keletą patarimų, kaip ir kur sutaupyti. Visi jie gimė iš asmeninės, arba klientų patirties.

1. Planuokite iš anksto

Slidinėjimo kurortuose apgyvendinimo kainos nešokinėja taip, kaip Turkijos ar Egipto viešbučių, todėl atrodytų, nėra ko skubėti. Tačiau yra kas nedelsia – austrai, vokiečiai, italai kartais užsisako išvažiuodami iš kurorto, dažniau suskumba planuoti gegužės mėnesį - tik pasibaigus sezonui ir paskelbus naująjį. O kai renkatės iš didžiausios pasiūlos – natūralu, kad turite ir didžiausius šansus rasti geriausią kainos ir kokybės santykį atitinkantį variantą. Akcijos, kaip 6/7 ( septynios dienos už šešių kainą) ar „Last minute“ pasitaiko sezono pradžios ir pabaigos, sausio mėnesio kelionėms, bet tik ne vasariui, o ypač mokinių atostogoms.

Jei planuoti pradėjote vasarą, bet nepavyko rasti jums tinkamo varianto, paiešką atnaujinti galite likus šiek tiek mažiau nei mėnesiui. Dalis apartamentų, viešbučių leidžia nemokamai atšaukti rezervacijas likus 30 dienų iki kelionės. Todėl pasiūloje atsiranda naujų objektų – juk žmogiška, kas persigalvojo, kam kompanija subyrėjo. Tokie atsisakymai retesni per mokinių atostogas, o ypač kai jos sutampa skirtingose šalyse - tada kalnuose ankštoka ir, deja, ne visi randa, kur apsistoti.

P.s. Pandemiją šį punktą šiemet gerokai pakoreguoja. Vistik dėl Covid-19 teigtume: planuoti galima iš anksto, bet su galimybe nemokamai atšaukti.

2. Slidinėkite sausio mėnesį arba pavasarį jei jums nesvarbus atostogų laikas ir norite sutaupyti.

Mes labai dažnai renkamės sausio paskutinę savaitę, kai apgyvendinimo kainos dar mažesnės, o sniego ir gero oro tikimybė jau didelė.

Be to, tokiu metu pigesnis ne tik apgyvendinimas, bet ir ski pasų kainos, o kurortuose mažai žmonių.

Daugumoje Austrijos, Italijos ir Prancūzijos kurortų pats pigiausias apgyvendinimas po žiemos švenčių - sausio antra ir trečia savaitė. Palyginus su vasariu, kainos gali skirtis net 20-60 proc.

Pigiau ir sezono pradžioje, gruodį iki Kalėdų, bei pavasarį nuo kovo vidurio. Tačiau visai kitokia kainodara aukščiausiuose kurortuose, kurie kaip tik tuo metu dėl sniego garantijos populiaresni ir gali didžiuotis kokybiškai nubalintomis trasomis. Tokie kurortai kaip Zermatt, Cervinia ar Solden’as gali išlaikyti aukštojo sezono (vasario) kainas net iki balandžio.

pavasario_slidinejimas


3. Pigesnis arba nemokamas skipasas

Šiemet dėl Covid slidinėjimo pasus reikės įsigyti online, o planuojantiems iš anksto siūlomos papildomos nuolaidos. Net tokie grandai kaip „Oetztal Super Skipass“ su Solden’o kurortu priešaky skelbia “Užsakyti iš anksto apsimoka” ir suteikia papildomą 20 procentų nuolaidą.

Ski pasų kainos priklauso nuo sezono : vasarį ir kovo pradžioje, aukštuoju sezonu, jie brangiausi, sezono pradžioje ir pabaigoje – pigiausi, be to žemuoju sezonu būna įvairių pasiūlymų, kaip pavyzdžiui, Livigno kvietimas slidinėti nemokamai. Taip pat ir Skiwelt - Brixen im Thale regione nuo atidarymo iki gruodžio 19 ir nuo kovo 20 iki sezono uždarymo ski pasas vaikams net iki 15 metų nemokamas!

Įprastai vaikai čiuožia nemokamai iki 7 metų. Tačiau jei turite šiek tiek vyresnių vaikų, verta paieškoti kurortų, kurie taiko nuolaidas ir didesniems. Mums, su trimis vaikais ski pasų kainos sudaro ženklią sumą. Pavyzdžiui Stubai Gletcher, Pitztal ledynuose, Nassfeld‘o kurorte vaikai nemokamai čiuožia net iki dešimties metų. Silvretta Arena su Ischgl bei šeimyniniais Kappl, See, Galtur kurortais – nemokamai priima vaikus iki 8 metų. Kaip ir Italijos Dolomiti Superski.

Pernai su vaikais pasinaudojom visą sezoną galiojančia šeštadienine Zehn akcija – tik dešimt eurų dienai vaikams ir jaunimui iki 19 metų.

4. Ieškokite pigesnio ski paso ne tik vaikams, bet ir grupėms!

Daugiausiai grupės sutaupo Andoroje, Prancūzijoje. Čia slidinėti ketinančioms grupėms verta kreiptis į agentūras, nes jos turi specialias sutartis. Štai kodėl šiose šalyse ypač daug paketų pasiūlymų „Apgyvendinimas + ski pasas“. Nes toks modelis apsimoka ir viešbučiui, ir agentūrai, ir klientui. Daug „Apgyvendinimas + ski pasas“ pasiūlymų individualiems klientams už grupinę kainą paruošęs SNOWTREX, ypač Prancūzijoje.

5. Rinkitės mažesnį regioną.

Jei slidinėsite pirmą kartą, arba planuojate čiuožti su greičiau pavargstančiais vaikais, per dieną nukeliaujate ne keliasdešims, o kelioliką kilometrų, gal verta pasvarstyti apie mažesnius, mažiau populiarius kurortus. Pavyzdžiui Italijoje Alpe Cimbra su 100 km trasų ar Civetta su 70 km. Austrijoje kviesčiau į St. Johann in Tyrol su 50 km trasų ar ramųjį Ski Juwel regioną. Ir net jei vidury atostogų trasų pritrūktų, tiek prie vieno, tiek prie kito yra TOP slidinėjimo regionai, kuriuos galite lengvai pasiekti.

6. Pasinaudokite specialiomis kurortų akcijomis.

Vienas tokių pavyzdžių – Austrijoje, Hochotztal regione vykstančios šeimos savaitės “Family week”, kai 4-6 metų vaikai penkias dienas nemokamai mokomi čiuožti, o dar mažesni – visą tą laiką taip pat nemokamai prižiūrimi, kol tėveliai slidinėja.

Arba „Ladie‘s first“ TOP Arlbergo regione- slidinėdamos sausio mėnesį moterys gauna specialias nuolaidas ir dovanėles. O „Ski Amade“ regione moterų savaitė - kovo mėnesį, kai pasikvietus draugę slidinėsite nemokamai. 1+1.

Jei žinote daugiau naudingų specialių kasmetinių akcijų Europos kalnuose, pasidalinkite su mumis labas@kalnufanai.lt

7. Paaukokite „Ski in- ski out“

Sakau „paaukokite“, nes ski in – ski out man vienas nuostabiausių privalumų kalne ir jo atsisakyti sunku. Tačiau jei norite sutaupyti, kiekvienas nuvažiuotas kilometras iki trasų skibusu virsta pinigų skaitliuku. Jei tą patį namą, kuris yra prie kalno perkeltumėme už 5 kilometrų – jis atpigtų kai kur gal net dvigubai.

Tačiau jei nusprendėte rinktis važiavimą iki trasų su autobusu Italijoje, skirkite daugiau laiko išsiaiškinti ar autobusas nemokamas ir kiek dažnai jis važiuoja. Austrijoje ši sistema išvystyta idealiai, važiuoja minutės tikslumu, tačiau Italijoj grafikas nėra toks griežtas, ar važiuoja vos keliskart per dieną. Pietų Tirolyje, Kronplatz regione gana dažnai veža nuo viešbučio iki trasų ir atgal privačiu autobusiuku pagal iškvietimą – toks modelis man labai patinka. 

8. Nuomokitės įrangą iš anksto

Įrangą užuot pirkus galima išsinuomoti, ypač jei slidinėti tik pradėjote. Įranga parenkama pagal jūsų slidinėjimo lygį ir greičiausiai ( reikia tikėtis) jis pasikeis po pirmų kartų: iš pradedančiojo tapsite pažengusiu - todėl pradedančiojo įranga vėliau gali atimti dalį malonumo.

Nuomokitės iš anksto Lietuvoje. Nuomos kaina savaitei 60-90 eurų, vaikams taikomos nuolaidos, papildomai maišo nuoma 10-30 eur.

Tačiau skrendant, o ypač trumpoms atostogoms, verta pasiskaičiuoti, kiek kainuoja sportinio bagažo gabenimas lėktuvu ir didesnio automobilio, bagažinės nuoma. Kartais paprasčiau nuomotis vietoje.

Tada užsisakykite įrangą kurorte iš anksto internetu su 20-50 % nuolaida.

Jei vis tik nuomojatės įrangą vietoje, pasiprašykite viešbutyje nuolaidos kupono - praktiškai kiekviena apgyvendinimo įstaiga turi partnerius, kurie suteikia 10-20 % nuolaidą. Taip pat rinkitės nuomos punktą toliau nuo keltuvo ar trasos. Išskyrus tuos atvejus, kai būtinai norite pasinaudoti įrangos saugojimo (Ski Depot) paslauga: šalia kalno esantys punktai dažnai ją teikia nemokamai. 

Nesinuomokite Premium įrangos. Kartais norime išbandyti kažką naujo, ypatingo. O ir nuomos punktai neretai pasiūlo pačius pačiausius. Tačiau jei norite sutaupyti, aiškiai įvardinkite savo norą. Mūsų šeima linkusi rinktis viduriuką. O jūs nuomodamiesi pagalvokite, ar jums reikia “6 Star” įrangos. Kartais įsivaizduojame, kad premium įranga padės čiuožti premium. Bet ar tai tiesa?

9. Apsipirkite sezono pabaigoje ar išpardavimo metu.

Kai parduotuvės laukia naujų kolekcijų ir reikia atlaisvinti lentynas, savąsias galite papildyti gerokai sutaupydami. Tikriausiai nėra parduotuvės, kuri nedarytų išpardavimų akcijų.

10. Rinkitės grupines slidinėjimo pamokas.

Tokios pamokos vaikams dažnai ne tik pigesnės, bet ir smagesnės. Jei vis tik norite privačios pamokos, rinkitės vėlesnį laiką, nes popiet jos pigesnės nei rytais.

instruktoriai


Nepravalgykit kitų savo atostogų! Apgyvendinimo, įrango ir aprango, ski pasų ir pamokų sąnaudas galime tiksliai susiskaičiuoti neišvykus iš namų. Tačiau galutinis skaičius labai daug priklauso ir nuo iš anksto dažniausiai nesuplanuojamų maitinimosi išlaidų. Su vaikais jau išmokome susipakuoti pietus į dėžutes. Batonėlis, sumuštinis, šokoladas, riešutai, vanduo - visa tai keliauja į vyro kuprinę. Jei stotume kalno kavinėse kaskart, kai norisi atsigerti ar užkąsti –pravalgytumėme kitas savo atostogas. Ypač, jei tai vyktų kokioj Prancūzijoj. O tie paaugliai, patikėkit, visad alkani ir troškulio kankinami. Todėl kavinėse stojam kartą ar du šildančiam gėrimui, rečiau - bendrai picai, pyragėliui. 

Jei vykstate su vaikais, rinkitės apartamentus, kur gaminsitės patys, arba viešbutį su maitinimu „pusryčiai ir vakarienė“. Taip paprasčiau susiplanuoti vakarienės išlaidas. Juolab, kad tirolietiškam restorane užsisakius dešreles nebūtinai vaikas gaus tokias, kokių ir tikėjosi. 

Kai su vyru keliaujame be vaikų, mėgstame vakarieniauti ir mieste, tačiau kildami į kalną vistiek įsimetame šokolado, užkandį. Tas pats batonėlis kalno apačioje triskart pigesnis nei 2500 m aukštyje. Tai kam mokėti brangiau?

Jei nusprendėte pasirinkti viešbutį tik su pusryčiais ir be virtuvės, pasidomėkite, koks restoranų kainų lygis kurorte. Pavyzdžiui Via Lattea regione skaniai su vynu ir net desertu gali pavalgyti vos už kelioliką eurų, o Val Thorens’e dukart triskart ar net keturis kartus brangiau.

Beje, Austrijoje, dažniausiai prie mokyklėlių ar vaikų zonų yra specialūs kambariai, kur galima valgyti savo pietus. Taip pat dideli lauko restoranai leidžia užsisakyti kavos, arbatos ir mėgautis atsineštu užkandžiu. Tačiau Prancūzijoj, pavyzdžiui, Trijuose slėniuose visur kabo draudžiamieji ženklai.

kam_moketi_daugiau


Tikiuosi, kad bent vieną patarimą sau pritaikysite. Taupykime. Tik nepameskime galvos.

Neatsisakykime to, kas mums svarbiausia, ir teikia didžiausią malonumą atostogų metu. Vienam tai pyragaitis ant kalno, kitam galimybė iščiuožti iš namų, trečiam gal prabangūs akiniai.

Užklausti